Jurský obytný park – Radové domy

Jurský obytný park – Radové domy

Navrhovaná radová zástavba sa skladá z jedného typu rodinného domu.

Radový rodinný dom je pôdorysne jednoduchého obdĺžnikového tvaru. Je nepodpivničený, má prízemie a obytné podkrovie. Strecha je sedlová s vikiermi a strešnými oknami, krov je drevený s hambálkami podopretý oceľovými väznicami. Každý radový dom je konštrukčne navrhnutý samostatne a domy sú medzi sebou dilatované od základov až po strechu.

Hlavný vstup do rodinného domu je umiestnený z ulice t.j. zo SV strany. Rodinný dom je prístupný aj z dvora, cez terasu. Zo zádveria na prízemí je prístupná miestnosť hygieny, hala so schodiskom, kuchyňa a centrálna miestnosť rodinného domu – obývacia izba a jedáleň. Táto centrálna miestnosť je optický prepojená s kuchyňou a je z nej priamy výstup na terasu.

Podkrovie slúži pre nočnú časť rodinného domu. Tvoria ho hala, tri izby, 2 majú šatník, kúpelňa s WC a skladová miestnosť.

Vjazd do garáže rodinného domu je taktiež od ulice a to zo SV strany. Z garáže je umožnený prístup na dvor. Pred garážou je vytvorené otvorené parkovacie miesto pre 1 osobný automobil.

Navrhovaný rozsah stavby bolo nutné osadiť na pozemku takým spôsobom, aby bol čo najvhodnejšie orientovaný a svetové strany. Tým bolo jasné rozmiestnenie obytných, hlavne spoločenských miestností v objekte, ktorá sa preto orientovali na južnú stranu. SV strana sa využíva hlavne pre osvetlenie účelových miestností a pre osvetlenie kuchyne.